PL / EN

Pomorska firma Dapax wybuduje halę produkcyjną w gminie Człuchów, woj. Pomorskie, dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”

Dzięki środkom unijnym gmina Człuchów zyska nowy zakład produkcji mebli.

Kolejna firma z Pomorza pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Dapax Polska produkuje meble na indywidualne zamówienia. Dzięki otrzymanym środkom firma zbuduje nowy zakład produkcyjny mieszczący się w miejscowości Rychnowy w Gminie Człuchów. Organizatorem konkursu jest spółka samorządowa Agencja Rozwoju Pomorza.

Działająca od 2016 r. firma Dapax Polska w związku z wysokim zapotrzebowaniem na swoje wyroby podjęła decyzję o budowie nowego hali produkcyjnej. Odbiorcami firmy są aktualnie podmioty z rynku krajowego w tym firmy budowlane oraz klienci indywidualni, którzy wprowadzają się do nowo powstałych mieszkań lub domów. Realizację planów rozwojowych umożliwi firmie pozyskany właśnie grant inwestycyjny.

Naszą misją jest dążenie do wypracowania trwałych relacji z klientami, którzy polecą nas kolejnym potencjalnym odbiorcom. To dla nas najlepszy sposób na budowanie wiarygodności firmy i jej pozytywnego wizerunku na rynku. Wierzymy, że otrzymane fundusze przełożą się na jakość naszej oferty i będą ważnym impulsem do dalszego rozwoju. – mówi Dawid Papka, właściciel firmy Dapax Polska.

W ramach projektu firma zrealizuje zaplanowaną na ponad 2 miliony złotych inwestycję oraz stworzy nowe miejsca pracy. Łącznie aktywizacji gospodarczej podlegać będzie ponad 2 ha nowego terenu inwestycyjnego (1,5 ha w ramach Projektu oraz 0,5 ha w ramach działalności własnej Wnioskodawcy).

Konkurs „Invest in Pomerania 2020” mający na celu wsparcie sektora MŚP w regionie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Środki wsparły już pomorskie firmy m.in. z branży e-commerce, budowlanej, transportowej, energetycznej a ostatnia umowa o udzielenie grantu z Dapax  Polska przyczyni się do rozwoju branży meblarskiej. Realizowane inwestycje to nie tylko korzyść konkretnych firm, ale także budowa przewagi konkurencyjnej gospodarki całego regionu. – podsumowuje Maciej Silarski, kierownik projektu Invest in Pomerania 2020

W konkursie “Invest in Pomerania 2020” grantobiorcą może zostać przedstawiciel sektora mikro, małych i średnich firm z województwa pomorskiego, który zgłosi projekt inwestycyjny realizowany na powierzchni minimum 1,25 ha. Pod uwagę brane są tylko przedsięwzięcia, których koszty kwalifikowalne przekraczają 1,6 mln zł. Przedsiębiorcy mogą uzyskać na ich realizację nawet do 800 tys. zł. Zarząd Agencji Rozwoju Pomorza podjął już decyzję o wsparciu projektów na łączną wartość dofinansowania w kwocie 13,6 mln zł.

Do chwili obecnej ARP przyjęła 22 wnioski grantowe, a przedsiębiorcy zdecydowali się zainwestować łącznie kwotę ponad 76 mln zł. Konkurs realizowany jest aż do wyczerpania alokacji i nadal można wpisywać się na listę rezerwową.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania