PL / EN

WETOG wkracza do Trójmiasta

WETOG, niemiecki startup z branży cyberbezpieczeństwa, wybrał Trójmiasto jako lokalizację swojej siedziby w Polsce. Dzięki rewolucyjnej technologii szyfrowania firma oferuje klientom możliwość bezpiecznej komunikacji i wymiany danych. Do końca 2025 roku firma planuje zatrudnić 100 pracowników.

Mając do wyboru wiele lokalizacji w Polsce, firma WETOG, startup działający w jednej z aktualnie najważniejszych branż dla całej gospodarki, uznała, że pomorskie stwarza doskonałe warunki do ich rozwoju.

– Jako WETOG widzimy siebie w jednej z najważniejszych ról naszych czasów. Oferujemy naszym klientom możliwość komunikacji i wymiany danych w sposób bezpieczny,  zgodny z RODO i  przy zachowaniu pełnej kontroli nad wymianą informacji. Naszą misją jest uczynienie cyfrowego świata pracy bezpiecznym miejscem dla naszych klientów, a jest to możliwe dzięki rozwiązaniu SaaS. mówi Sebastian Zimnol, Prezes Zarządu, współzałożyciel i pomysłodawca firmy WETOG GmbH / WETOG PL Sp. z o. o./ Fundacja Quantum Cybersecurity Hub Europe.

Firma pracuje nad rozwiązaniami innowacyjnymi z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Dane w ich produktach są nie tylko szyfrowane w sposób standardowy, ale dodatkowo zabezpieczone własną nowatorską technologią LIQRYPT®. Zagadnienia ochrony systemów informatycznych wymagają zaangażowania wysokiej klasy specjalistów. Przy wyborze przez WETOG Trójmiasta ważny był oferowany przez region dostęp do odpowiednich kadr. 24 wyższe uczelnie oraz liczne firmy rozwijające najnowocześniejsze technologie są w stanie zapewnić pracowników  posiadających wymagane kwalifikacje. Gdańsk jest też korzystną lokalizacją dla WETOG ze względu na bliskie położenie centrali firmy w Niemczech. Ułatwi to kontakt, wymianę doświadczeń i organizację wspólnych szkoleń zespołów z obu krajów. WETOG dobrze oceniła też możliwości jakie daje innowacyjnym startupom region.

Pomorskie to przyjazne środowisko biznesowe, dobrze skomunikowane z innymi rynkami europejskimi, oferujące idealne warunki dla rozwoju startupów. Wdrożyliśmy wiele programów wspierających innowacyjne firmy z całego świata w procesie relokacji do naszego regionu. Cenne jest też lokalne środowisko wymiany doświadczeń branży IT, w tym działalność klastra INTERIZON. Wybór firmy WETOG na otwarcie oddziału w Trójmieście dowodzi, że nasze starania przynoszą efekty. – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

W gdańskim oddziale firmy, pracuje obecnie 7 osób. W przyszłości WETOG zamierza utworzyć oddzielne działy: marketingu, sprzedaży i IT. W 2022 roku planowane jest zwiększenie zespołu o 10 pracowników, a w ciągu najbliższych 3 lat zatrudnienie dodatkowych 100 osób, w tym młodszych inżynierów cyberbezpieczeństwa, programistów, specjalistów ds. marketingu i sprzedaży.

Najambitniejszym celem firmy  jest stworzenie ekosystemu quantum cyber security wraz z Fundacją Quantum Cybersecurity Hub Europe oraz Uniwersytetem Gdańskim. W ramach tego projektu partnerzy będą prowadzić prace badawcze, edukacyjne i rozwojowe oraz organizować szkolenia w obszarze cyberbezpieczeństwa standardowego i kwantowego. Otwarcie Fundacji Quantum Cybersecurity Hub Europe odbędzie się 2 kwietnia w Elektrycznym Żurawiu.

– Wybraliśmy akurat to miejsce, ponieważ chcieliśmy pokazać naszym gościom z zagranicy malowniczy i wyjątkowy obraz stoczni, który bezsprzecznie kojarzy się z Gdańskiem. W wydarzeniu wezmą udział czołowi naukowcy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa kwantowego, przedstawiciele władz Trójmiasta, nasi partnerzy z Polski i Europy oraz potencjalni inwestorzy zainteresowani problematyką cybersecurity. Dla Fundacji będzie to idealna okazja do przedstawienia współpracy podjętej z Uniwersytetem Gdańskim oraz wizji połączenia świata nauki i biznesu pod sztandarem technologii kwantowych. – dodaje Sebastian Zimnol.

O  WETOG

WETOG to młody i innowacyjny startup stworzony przez fantastyczny zespół entuzjastów technologii. Firma pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniem, które może zmienić oblicze cyberbezpieczeństwa, jakie znamy dzisiaj. Misją firmy jest podnoszenie świadomości na temat istoty cyberbezpieczeństwa.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania