PL / EN

Rozwiń swój zespół z Efisco

Efisco to pochodząca z Charkowa firma zajmująca się outsourcingiem IT, która otworzyła biuro w Gdańsku, żeby w łatwiejszy sposób dotrzeć do swoich kluczowych klientów w Europie. Do końca 2022 roku Efisco planuje rozbudować swój Trójmiejski zespół do około 40 pracowników.

Flagowy produkt Efisco, „Augmented Team”, ma na celu wdrożenie najlepszych inżynierów do zespołu klienta, dbając jednocześnie o wszystkie aspekty administracyjne, głównie związane z HR. Siedziba tych zespołów mieści się w Gdańsku. Ponadto, biuro w Trójmieście jest głównym punktem kontaktowym dla wszystkich europejskich, a w szczególności skandynawskich klientów Efisco. Marka Trójmiasta jako centrum technologicznego oraz lokalizacja blisko Skandynawii okazały się głównymi czynnikami decydującymi o utworzeniu oddziału firmy właśnie tutaj.

Wielu klientów Efisco to firmy ze Skandynawii, a Lotnisko w Gdańsku obsługuje 5 milionów pasażerów rocznie z co najmniej pięcioma połączeniami do Skandynawii. Bliskość geograficzna z pewnością ma znaczenie, jeśli chodzi o budowanie długotrwałych i produktywnych relacji biznesowych – mówi Alexandre Yakovlev, dyrektor i założyciel Efisco.  

Czynnik ludzki również odegrał dużą rolę w podjęciu decyzji o utworzeniu biura w Gdańsku. Dzięki doświadczeniu Alexandre’a i Yany Shaydyuk (Dyrektor Operacyjnej Efisco), którzy wcześniej współpracowali przy kilku projektach w Trójmieście, naturalnym posunięciem było objęcie przez Yanę stanowiska dyrektora biura w Gdańsku.

W branży IT pracuję od 2013 roku i miałam okazję współpracować z wieloma działami – od recepcji po dział sprzedaży i client management. Dzięki tym różnorodnym doświadczeniom i kooperacji ze znanymi markami IT, możemy dostosować naszą ofertę do potrzeb klienta. Taka perspektywa pozwala nam na stworzenie kultury opartej na współpracy, kreatywności i wydajności  – mówi Yana Shaydyuk.

Jednym z głównych powodów wyboru Trójmiasta była jego silna pozycja jako dynamicznego centrum IT, z czwartą co do wielkości grupą pracowników o profilu programistycznym w Polsce. Wzrost ten jest wspierany przez dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz stały wzrost liczby wykwalifikowanych pracowników kończących studia na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej.

Trójmiasto oferuje nieskończone możliwości, jeśli chodzi o firmy technologiczne poszukujące talentów IT. Lokalne uniwersytety kształcą tysiące absolwentów na powiązanych kierunkach studiów każdego roku. To połączenie kompetencji merytorycznych, językowych i interpersonalnych jest naszym największym atutem na rynkumówi Bartosz Wojtasiak, Project Manager, Invest in Pomerania.

Efisco zatrudnia głównie programistów średniego i wyższego szczebla, aby zapewnić wewnętrzne praktyki mentorskie. Oprócz rozwoju oprogramowania i obsługi klienta,  w swoim biurze w Gdańsku firma rozwija również zespoły administracyjne, HR i sprzedażowe. Efisco zatrudnia łącznie 38 osób na Ukrainie, w Polsce i w USA.

Dużym atutem dla pracowników Efisco jest możliwość pracy w unikalnym otoczeniu. Firma zdecydowała się na relokację z typowej przestrzeni biurowej do klimatycznej kamienicy z ogrodem i integracyjną strefą grillową.

O Efisco

Założona przez Alexa Yakovleva w 2016 roku, firma Efisco tworzy spersonalizowane rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego klienta. Efisco stara się zminimalizować procesy administracyjne, aby skupić się na dostarczaniu najwyższej jakości usług.

Efisco łączy różne działy klienta pod jednym dachem. Zatrudnia pracowników w imieniu swoich klientów i umieszcza ich w jednym ze swoich biur, zapewniając pełny cykl usług administracyjnych.

Efisco uważa, że doświadczenie dostarczone klientom, zespołowi i partnerom jest podstawą sukcesu. Dąży do wniesienia wartości dla klientów, głębszego zrozumienia ich rzeczywistych potrzeb i potencjalnych wyzwań przy realizacji wspólnych celów.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania