PL / EN

CareMe Tech – Trójmiejska firma z sercem

Białoruski start-up technologiczny CareMe Tech opracowuje mobilne usługi umożliwiające wczesne wykrywanie chorób serca. Dzięki wsparciu inicjatywy Invest in Pomerania poprzez program Come2Pomerania, firma otworzyła swoją siedzibę w Gdańsku.

 

CareMe Tech to młoda firma powstała w czasie pandemii COVID-19 specjalizująca się w badaniach i rozwoju algorytmów umożliwiających prognozowanie i wczesne wykrywanie chorób układu krążenia. CareMe, aplikacja mobilna firmy, jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę stałego monitorowania stanu zdrowia, zarówno własnego, jak i bliskich. Jej celem jest wykorzystanie algorytmów do pozyskiwania i analizowania informacji z codziennych czynności i bieżące przekazywanie ich użytkownikom. Dzięki aplikacji, będą oni informowani o wszelkich nieprawidłowościach i zmianach stanu zdrowia własnego i innych użytkowników, na przykład starszych rodziców lub przewlekle chorych członków rodziny. W ten sposób zarówno bliscy jak i personel medyczny zostaną automatycznie powiadomieni o wszelkich gwałtownych, potencjalnie groźnych zmianach stanu zdrowia użytkownika.

 

CareMe Tech robi coś niezwykle ważnego. Ich produkt będzie ratować życia i pomoże rodzinom osób szczególnie narażonych na choroby serca mniej niepokoić się o zdrowie swoich bliskich – mówi Paulina Śmigielska, Project Manager w Invest in Pomerania – Jesteśmy dumni, że tak innowacyjna firma i ich niezwykle ważny produkt pojawił się na naszej trójmiejskiej scenie IT. Właśnie po to stworzyliśmy program Come2Pomerania – aby pomóc firmom takim jak CareMe Tech rozwijać swoje nowatorskie rozwiązania w bezpiecznym i sprzyjającym rozwojowi środowisku Pomorza.

 

Come2Pomerania to kompletna baza informacji dla przedsiębiorców, startupów i specjalistów IT, którzy chcą przenieść się do regionu. Działając jako uzupełnienie rządowego projektu Poland. Business Harbor, program przynosi świetne rezultaty. CareMe Tech to już czwarta firma, która założyła swoje biuro w regionie przy wsparciu Come2Pomerania i z pewnością nie  ostatnia. Kolejne 10 firm zdecydowało się już na wybór Pomorza i jest w trakcie procesu relokacyjnego.

 

Poświęciliśmy dużo czasu i pracy na badania rynku, aby wybrać najlepszą możliwąlokalizację dla naszej firmy – mówi Maksim, jeden z założycieli CareMe Tech – wybór lokalizacji w Polsce nie jest łatwy ponieważ wszystkie duże miasta rozwijają się bardzo dynamicznie. Po przeanalizowaniu wielu opcji, zaczynając od Warszawy, z jej szybkim tempem życia, po Kraków, który jest bardzo popularną lokalizacją wśród światowych firm z branży IT, odkryliśmy spokojny, ale prężnie rozwijający się Gdańsk. Znaleźliśmy tu idealne warunki rozwoju i atrakcyjne programy dla młodych firm z branży IT takich jak nasza. Wybierając Trójmiasto mogliśmy również liczyć na szerokie wsparcie inicjatywy Invest in Pomerania i jej dedykowanego białoruskim firmom programu Come2Pomerania. To była dla nas ogromna korzyść.

 

W swoim gdańskim biurze firma planuje zbudować zespół deweloperski tworzący kompleksowe rozwiązania programistyczne. CareMe Tech będzie rekrutować analityków biznesowych, programistów i testerów, na różnych poziomach zaawansowania, począwszy od studentów medycyny i informatyki, poprzez ekspertów w dziedzinie rozwoju produktów, aż po kadrę zarządzającą. Białoruski startup jest również zainteresowany nawiązaniem współpracy z obecnymi w regionie inwestorami, aby zapewnić sobie środki potrzebne na planowany rozwój produktu i dalszą ekspansję firmy.

 

O CareMe Tech

CareMe Tech to białoruski startup zajmujący się technologiami wspomagającymi rozwój opieki zdrowotnej. Firma została oficjalnie zarejestrowana w Gdańsku w marcu 2021 roku, choć jej założyciele pracowali nad swoim pomysłem od sierpnia 2020 roku.

Startup specjalizuje się w badaniach i rozwoju algorytmów wykorzystywanych do tworzenia usług mobilnych wspomagających wczesne wykrywanie chorób układu krążenia. Aplikacja CareMe, główny produkt firmy, to usługa mobilna, której celem jest pozyskiwanie informacji o stanie zdrowia użytkownika oraz analiza zebranych danych w celu generowania rekomendacji i prognoz pozwalających uniknąć problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Aplikacja jest obecnie w fazie testów i ma być dostępna dla użytkowników w październiku 2021 r.

Więcej informacji o firmie i aktualnych rekrutacjach: http://careme.tech/

 

 

 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania