PL / EN

Trójmiasto Będzie Gospodarzem Absl Summit 2020

Trójmiasto będzie gospodarzem 11-tej edycji ABSL Summit: Beyond tomorrow. Building a sustainable future. Wydarzenie organizowane przez najbardziej innowacyjne firmy na świecie reprezentowane przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2020 r. w Amber Expo w Gdańsku.

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020, który zgromadzi światowej klasy prelegentów i globalnych ekspertów biznesowych są: Samorząd Województwa Pomorskiego, władze miast Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Invest in Pomerania – inicjatywa non-profit, której zadaniem jest przyciąganie inwestorów i potencjalnych pracowników do regionu. W trakcie szczytu uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu.

Program konferencji będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: Ludzie, Biznes i Technologie, inspirujące do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych. Prelegenci i eksperci wspólnie zastanowią się, jak przedsiębiorstwa mogą sprostać oczekiwaniom i etycznym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz rolą technologii w zmniejszaniu nierówności społecznych.

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z władzami miast Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Invest in Pomerania jako oficjalni partnerzy ABSL Summit 2020 wniosą cenny wkład do dyskusji w oparciu o wieloletnie doświadczenia w budowaniu i promocji gospodarczej regionu Pomorza.

– To, że jesteśmy partnerem ABSL Summit 2020 odzwierciedla nasze dążenie do budowy korzystnego otoczenia biznesowego w regionie. Jako region o zróżnicowanym i dynamicznym rynku pracy, który oferuje coraz więcej możliwości biznesowych, jesteśmy idealną lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Oferujemy organizacji ABSL nasze pełne wsparcie w ramach projektu Invest in Pomerania i cieszymy się, że będziemy mieli możliwość pokazania wszystkim gościom i prelegentom pełnego potencjału Pomorza – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Janusz Dziurzyński, wiceprezes ABSL, podkreśla: – Trójmiasto jest jednym z największych klastrów usług dla biznesu w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowaliśmy w regionie najwyższy wzrost zatrudnienia w tym sektorze – o 56 procent. Obecnie pracuje tu 25 tysięcy osób w prawie 150 centrach. To pokazuje, jak świetne warunki dla inwestorów oferuje region. Jest to także miejsce, w którym władze stale dążą do poprawy jakości życia pozostając w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To sprawia, że Trójmiasto jest znakomitym miejscem do świętowania początku drugiej dekady ABSL Summit – konferencji znanej z dalekowzrocznego programu i stale rosnącej liczby renomowanych mówców. W tym roku zmierzymy się z odpowiedzialnością za zrównoważony biznes w dobie przyspieszenia technologicznego i zmieniających się oczekiwań społecznych.

ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – reprezentuje wiodący sektor usług biznesowych w Polsce. Obejmuje ponad 200 największych firm, wyznaczając nowe standardy i kierunki dla sektora, który obecnie zatrudnia ponad 300 tysięcy osób. Prawie 1,5 tysiąca centrów usług rozproszonych w ponad 50 miastach tworzy dynamicznie rozwijający się ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez wiodące światowe korporacje.

– Sektor usług wspólnych w Trójmieście rośnie wykładniczo. Wielokulturowość jest zapisana w genach tego regionu, a centra nowoczesnych usług biznesowych znajdują tu podatny grunt, przyciągając talenty z całego świata. Dowodzi tego fakt, że cały sektor codziennie posługuje się ponad 45 językami – dodaje marszałek Struk.

Konferencja ABSL Summit 2020 w Trójmieście pozwoli na zaprezentowanie Pomorza jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej.

ABSL Summit to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, gromadzące co roku ponad tysiąc uczestników – światowych liderów biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, a także administracji europejskiej, ekspertów, naukowców oraz opiniotwórcze media. Wśród honorowych gości poprzednich edycji byli między innymi: Bill Clinton, Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Mateusz Morawiecki i Marek Belka.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania