PL / EN

Trójmiejski sektor IT silniejszy o kolejną firmę z Doliny Krzemowej – Grid Dynamics

Grid Dynamics Holdings, Inc. (NASDAQ:GDYN) jest wiodącym dostawcą usług informatycznych i konsultingowych w zakresie nowych technologii. Zajmuje się wprowadzaniem w firmach metodologii agile oraz skalowalnych usług inżynieryjnych i rozwiązań opartych na data science. Do klientów firmy należą korporacje z listy Fortune 1000 dążące do przyspieszenia rozwoju i wzmocnienia swojej przewagi konkurencyjnej dzięki cyfrowej transformacji. Grid Dynamics to kolejna firma z Doliny Krzemowej, która będzie rozwijać swój  potencjał na Pomorzu. Obecnie gdański oddział firmy tworzy 14 osób, a do końca 2022 r. firma planuje zwiększyć zatrudnienie do 50 inżynierów.

 

Pomimo komplikacji  jakie  powoduje pandemia w gospodarce, pomorskie wciąż jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Szczególnie firmy sektora wysokich technologii, takie jak Grid Dynamics lokujące się w regionie udowadniają, że nasze działania mające na celu  stworzenie dobrych warunków do rozwoju biznesu przynoszą rezultaty.  Cieszymy się na współpracę z Grid Dynamics i życzymy im wielu udanych przedsięwzięćmówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Grid Dynamics jest liderem wśród średniej wielkości dostawców usług programistycznych w systemie Agile. Misją firmy jest rozpowszechnianie przełomowych technologii takich jaki Big Data, Data Science, sztuczna inteligencja, skalowalne usługi omnichannel, DevOps i Cloud. Do swojego biura w Gdańsku poszukuje Senior i Middle+ inżynierów z doświadczeniem w Java, Front-End, QA Automation, Big Data (Python + Cloud), .NET i Mobile.

 

Trójmiasto to jeden z największych rynków IT w skali Polski. Wyróżnia się rozwiniętą siecią połączeń z krajami nordyckimi, dojrzałym klastrem IT i wysokiej jakości uczelniami technicznymi kształcącymi najlepsze w kraju talenty w dziedzinach inżynierskich. To także idealna lokalizacja do relokacji dla wybitnych specjalistów z całego światamówi Sergey Podoynitsyn, Delivery Director Grid Dynamics Gdansk.

 

Firma Grid Dynamics pomaga swoim klientom zwiększyć udział w rynku, skrócić czas wprowadzania na rynek nowych produktów i usług, a także obniżyć koszty operacji cyfrowych na masową skalę. Współpracuje z klientami z sektorów handlu detalicznego, CPG, produkcji, technologii i finansów.

 

Bardzo mnie cieszy, że rozpoczynamy nowy, 2022 rok ogłaszając nową inwestycję i witając kolejną firmę IT na naszym lokalnym rynku. Jestem przekonany, że Gdańsk to idealna lokalizacja dla Grid Dynamics, która oferuje zarówno dostęp do utalentowanych kadr, jak i nowe możliwości rozwojumówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania. 

 

Oprócz ambitnych planów związanych z rozwojem wewnętrznym, Grid Dynamics Gdańsk planuje także rozpocząć program stażowy, którego start zaplanowany jest już w najbliższym kwartale. Zainteresowane osoby mogą aplikować przez stronę internetową.

 

O Grid Dynamics

Firma jest wiodącym dostawcą usług konsultingowych, inżynieryjnych i data science dla korporacji z listy Fortune 1000 z sektora finansowego, technologicznego i detalicznego. Działa od 2006 roku, ma siedzibę w rejonie San Francisco (San Ramon) w Kalifornii, posiada również centra rozwojowe w Stanach Zjednoczonych i Europie Wschodniej. Na dzień dzisiejszy Grid Dynamics zatrudnia ponad 3000 inżynierów w 9 krajach (USA, Meksyk, Holandia, Wielka Brytania, Serbia, Mołdawia, Rosja, Polska, Ukraina) i stale się rozwija. Klientami firmy są Google, Apple, Microsoft, Tesla, PayPal i inni giganci technologii.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania