PL / EN

Tym razem firma z branży e-commerce otrzymała grant na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

Gdyńska spółka SisCom otrzymała wsparcie w wysokości 800 tys. zł. na rozbudowę magazynu, co pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako kluczowego dostawcy w sektorze e-commerce na polskim rynku. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza realizującej konkurs grantowy „Invest in Pomerania 2020”. To kolejna  firma,  która pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych alokowanych decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego.

 

Spółka SisCom powstała w 2006 r., w Gdyni. Systematycznie rozszerzając swoją działalność  uzyskała stabilną pozycję na rynku. Firma zajmuje się dostarczaniem przez Internet artykułów wyposażenia wnętrz mieszkań, sprzętu sportowego oraz akcesoriów dziecięcych. Jej działalność została wyróżniona już kilkukrotnie w rankingach najlepszych sklepów internetowych, w następujących kategoriach: sport, artykuły dla dzieci, zdrowie i uroda.

Kluczowym elementem operacji logistycznych firmy jest zaplecze magazynowe, które zgodnie z podpisaną umową na dofinansowanie inwestycji zostanie znacząco powiększone. Całkowita wartość rozbudowy szacowana jest na prawie 16,5 mln zł. i poza halą magazynową obejmuje także przygotowanie gruntu pod budowę, rozbudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, parkingu na 40 miejsc oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestycja zlokalizowana jest przy gdańskim lotnisku.

Rynek e-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Aby utrzymać się na nim, konieczne są stałe inwestycję i adaptacja do nowych potrzeb. Nasza inwestycja ma zapewnić nam nie tylko stabilną pozycję ale też dalszy rozwój. Dzięki nowym możliwościom magazynowym będziemy również coraz śmielej myśleć o ekspansji eksportowej, gdzie również już dzisiaj jesteśmy aktywni. Dzięki grantowi zwiększymy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom s.c.

Przeznaczone przez Zarząd Województwa Pomorskiego środki na granty inwestycyjne pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Realizowany konkurs umożliwia dofinansowanie rozwoju sektora MŚP, w tym firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19.

Dzięki pozyskanym funduszom 16 firm zrealizuje inwestycje na prawie 57 mln zł. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji a maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 800 tys. zł. Dziś zainteresowane firmy przyjmowane są wyłącznie na listę rezerwową.

Jestem przekonany, że przyznane w ramach konkursu dofinansowanie będzie wsparciem szybkiego rozwoju tej firmy, która funkcjonuje na wymagającym rynku sprzedaży on-line. Stała i szybka adaptacja do potrzeb jest tu kluczowa. W odniesieniu zaś do całego konkursu grantowego liczymy, że będzie on istotnym impulsem rozwojowym dla sektora MŚP i gospodarki regionudodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Kolejne umowy w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego będą podpisywane sukcesywnie. Więcej informacji o samym konkursie na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania