PL / EN

Szansa na zawód programisty dzięki inicjatywie Invest in Pomerania

Podpisanie Kruszewscy

Kolejnych 200 osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń IT dofinansowanych ze środków unijnych. Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, podpisała właśnie umowę z firmą szkoleniową Kruszewscy.BIZ.

Na jej mocy spółka Kruszewscy.BIZ otrzymała grant w konkursie organizowanym w ramach projektu Invest in Pomerania Academy na realizację cyklu szkoleń, który pozwoli na zdobycie kompetencji w zakresie Junior Front-End Developer. 240 godzinny kurs programowania będzie dla uczestników prawie w 50% dofinansowany z funduszy unijnych. Rekrutacja rusza w marcu, a dokładne informacje można znaleźć na stronie www.pomeranianstartit.pl.

Doświadczony partner

Kruszewscy.BIZ od ponad 10 lat prowadzi działalność szkoleniową i edukacyjną. Firma oferuje doradztwo i szkolenia w takich obszarach jak projektowanie i optymalizacja rozwiązań technicznych, metody pozyskiwania i analizy danych, wykorzystanie technologii mobilnych i chmurowych, automatyzacja procesów produkcyjnych, uczenie maszynowe czy doskonalenie zarządzania i komunikacji wewnątrz zespołów.

W odpowiedzi na potrzeby projektu Invest in Pomerania Academy stworzyliśmy nie tylko solidny program i nową metodę nauki programowania, ale też unikalny pakiet bezpłatnych usług dodatkowych dla kursantów, które znacznie zwiększą ich szanse na rynku pracy – mówi Kacper Kruszewski, Prezes Zarządu Komplementariusza, reprezentujący Kruszewscy.BIZ.

Inwestujemy w kadry przyszłości

Celem projektu Invest in Pomerania Academy jest zasilenie rynku pracy osobami o aktualnie najbardziej poszukiwanych kompetencjach – w branży IT oraz offshore. Oba kluczowe dla województwa pomorskiego sektory są atrakcyjne dla pracowników pod względem wynagrodzeń i stabilności zatrudnienia.

Do chwili obecnej w ramach realizacji projektu Invest in Pomerania Academy podpisano jedną umowę z firmą szkoleniową na kształcenie w zawodach portowo-offshorowych. Firma Kruszewscy.BIZ jest natomiast czwartą, która przygotuje dla lokalnego rynku pracy nowych programistów. Łącznie dzięki inicjatywie Invest in Pomerania kwalifikacje potrzebne w branży IT zdobędzie  ponad 660 osób.

– Nasz projekt, realizowany od sierpnia 2022, zakłada dostarczenie na rynek pracy prawie 1000 osób w obszarze IT i offshore. Dostępność odpowiednich kadr to warunek rozwoju branż, które będą decydować o przyszłości gospodarki regionu – mówi Monika Stokfisz, Talent Attraction Team Manager w Invest in Pomerania.  

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania