PL / EN

Trójmiasto najszybciej rozwijającym się centrum usług biznesowych w Polsce

Organizacja Pro Progressio już od wielu lat wspiera rozwój sektora usług biznesowych (BSS). W ramach swojej działalności co roku nagradza najważniejsze organizacje otoczenia biznesowego, centra usług wspólnych oraz miasta w Polsce. W tym roku Gwiazda Outsourcing Stars w kategorii Miasto błyszczy potrójnie. 

 

BSS to najprężniej rozwijający się sektor na Pomorzu. Nawet w trudnym 2020 roku powstało blisko 2000 nowych miejsc pracy, a liczba centrów BSS przekroczyła 160. Gama obsługiwanych w regionie procesów jest szeroka, a te najpopularniejsze to software development, IT helpdesk, finanse i rachunkowość. Do najciekawszych specjalizacji Trójmiasta należą: Sztuczna Inteligencja, Bezpieczeństwo Finansowe czy też technologiczne wsparcie branży lotniczej, offshore i logistyki.

 

Pomorze jest faworytem międzynarodowych inwestorów, którzy szukają otwartości na nowe pomysły, utalentowanych pracowników i niepowtarzalnego klimatu, który sprzyja łączeniu świata biznesu z instytucjami edukacyjnymi i naszymi władzami lokalnymi – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Trójmiasto od lat utrzymywało pozycję w ścisłej czołówce polskich lokalizacji dla sektora BSS. To miejsce wielu innowacji, które są tworzone w oparciu o wzajemne wsparcie członków silnej społeczności. O przyznaniu wyróżnienia zadecydowały liczby: 5760 absolwentów kierunków ekonomicznych i informatycznych w roku 2019/2020, 8 nowych inwestycji i 40 wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto w 2020 r.

 

Chcemy podkreślić, że Gdańsk, Sopot i Gdynia to jeden organizm. Naszym głównym celem jest stworzenie jednego frontu i  ujednoliconej komunikacji o regionie. To właśnie w tej wspólnocie tkwi nasza największa wartość oraz potencjał – potwierdza Wojciech Tyborowski, Dyrektor Invest in Pomerania, który wraz z zespołem odbierał tegoroczną nagrodę.

 

Trójmiasto i Pomorze zostały wcześniej wyróżnione takimi nagrodami jak 4. miejsce pod względem strategii BIZ w rankingu Tech Cities of the Future 2020/21 oraz przyznaniem miejsca w pierwszej piątce rankingu Global Cities of the Future 2021/22 wśród miast średniej i małej wielkości oraz w kategorii Rising Cities. Co więcej, w 2020 r. otrzymały nagrodę dla najlepszego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej przyznawaną przez ABSL, zostały również uznane za Europejski Region Przedsiębiorczości 2020.

 

Invest in Pomerania (IiP) odgrywa znaczącą rolę w przyciągnięciu i wsparciu inwestorów działających w sektorze usług dla biznesu. Najnowszy raport przygotowany przez inicjatywę przedstawia rozwój BSS w regionie w ostatnim roku.

 

 

O Pro Progressio

Pro Progressio to organizacja zajmująca się rozwojem sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu (BSS). Klub Pro Progressio prowadzony w ramach działalności organizacji zrzesza firmy będące liderami rynku w tym sektorze i jego otoczeniu. Pro Progressio wydaje profesjonalne media branżowe, publikuje także tematyczne i inwestycyjne raporty oraz organizuje wydarzenia merytoryczne.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania