PL / EN

GLP przejmuje aktywa Goodman w Europie

GLP, wcześniej znane jako Global Logistic Properties,  ogłosiło przejęcie grupy Goodman Group w Europie Środkowej i Wschodniej i tym samym przejęcie ich zasobów logistycznych, podwajając swój wpływ na rynek europejski.

Wartość podpisanej umowy to 1 miliard Euro i dotyczy wszystkich aktywów Goodman Group w Europie Środkowej i Wschodniej, na które składają się 2,4 miliona mkw. obiektów logistycznych. W rezultacie GLP rozbudowuje swój europejski portfel do 5 milionów mkw magazynów. Co więcej, około 40-osobowy zespół Goodman Group z Europy Środkowej i Wschodniej działający w regionie dołączy do europejskiego zespołu GLP.

GLP jest jedną z wiodących globalnie firm zarządzających inwestycjami w dziedzinie logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów i pokrewnych technologii. Fundusz z siedzibą w Singapurze działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii i Stanach Zjednoczonych i zarządza aktywami o wartości 89 mld USD w funduszach nieruchomości i funduszy private equity.

GLP jest już trzecim inwestorem kapitałowym na trójmiejskim rynku. W 2018 r. Mapletree Investment przejęła od Prologis ponad 1,5 mln m2 powierzchni magazynowej obejmującej także gdański park logistyczny w okolicy portu lotniczego. W zeszłym roku z kolei singapurski operator terminalowy PSA International został strategicznym udziałowcem w gdańskim terminalu kontenerowym DCT Gdańsk.

To przejęcie oznacza, iż Pomorskie Centrum Logistyczne – gdański park logistyczny na zapleczu DCT Gdańsk – zmienia właściciela. PLC składa się obecnie z 125 000 mkw powierzchni logistycznej klasy A i 24 500 w fazie rozwoju. Park logistyczny ma osiągnąć 500 000 mkw.

Całkowity stan obiektów logistycznych na Pomorzu przekracza 600 000 mkw. Najlepsi developerzy, w tym Panattoni i 7R, pracują nad wieloma nowymi projektami rozmieszczonymi wokół aglomeracji trójmiejskiej, dzięki czemu sektor ten jest jednym z najszybciej rozwijających się we wszystkich segmentach RE.

 

Więcej o firmie na jej stronie internetowej: www.glprop.com

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania