PL / EN

QLOC w Gdańsku wchodzi na wyższy poziom

Po trzech latach działalności w Trójmieście, Zarząd QLOC planuje znacząco zwiększyć liczbę pracowników w działach QA i development. Skalę tego projektu potwierdza decyzja o rozbudowie biura QLOC, znajdującego się na najwyższym piętrze budynku Argon (Alchemia), o prawie 700 m2, a w przyszłości jeszcze o kolejne 700 m2.    

 

QLOC to polska firma, która współpracuje z największymi studiami i wydawcami branży gier wideo, takimi jak EA, Capcom, Warner Bros., CD PROJEKT RED, Activision, BANDAI NAMCO Entertainment i wieloma innymi. Szeroki zakres usług firmy obejmuje development, testowanie i lokalizację.

W 2018 roku firma zdecydowała się otworzyć swoje biuro w Gdańsku. Decyzja została podjęta w oparciu o atrakcyjną lokalizację Trójmiasta oraz wysokie kwalifikacje lokalnych specjalistów. Obecnie z tych samych powodów decydują się na rozszerzenie swojej działalności w regionie.

– Przemysł gier wideo pomimo pandemii wciąż dynamicznie się rozwija, podobnie jak QLOC. Gdańskie biuro jest jednym z filarów naszej strategii wzrostu na najbliższe latamówi Adam Piesiak, prezes QLOC

QLOC chce nadal zwiększać liczbę pracowników i podnosić widoczność swojej marki na lokalnym rynku.

– Invest in Pomerania z dumą napędza rozwój innowacyjnych firm, QLOC jest jedną z nich. Jesteśmy po to, aby pomóc im przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talentymówi Bartosz Wojtasiak, Project Manager w Invest in Pomerania.

– Nowo otwarta przestrzeń biurowa pozwala nam podwoić aktualną liczbę pracowników. QLOC to wyjątkowa firma, idealna zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z branżą gier wideo, jak i dla doświadczonych programistów, którzy mogą współpracować tutaj z najlepszymi firmami i technologiami w branży – potwierdza Adam Piesiak.

 

QLOC pracuje na wszystkich największych platformach, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz silników takich jak Unreal Engine, Frostbite czy REDengine. W firmie ulepszone i adaptowane na nowe platformy były takie marki jak Devil May Cry, Dark Souls Remastered, Mortal Kombat, Cyberpunk 2077 (i wiele innych).

Według raportu Game Industry of Poland 2020 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, QLOC jest jedną z 7 polskich firm oferujących najwyższej jakości zewnętrze usługi dla branży gier na całym świecie.

 

 

O QLOC

QLOC to polska firma, która od lat pomaga w tworzeniu produktów najwyższej jakości, twórcom i wydawcom gier, wspiera zwłaszcza firmy ze Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Historia QLOC rozpoczęła się w 2009 roku. Początkowo firma zajmowała się usługami lokalizacyjnymi (tłumaczenia i nagrania audio w ponad 30 językach) oraz testami jakości gier (testy funkcjonalne, kompatybilności, lokalizacyjne i certyfikacyjne), ale jej założyciele bardzo szybko zrozumieli, że przemysł gier wideo potrzebuje większego wsparcia, więc dodali  do swojego portfolio usługi portowania (konwersja gier między platformami, na przykład przenoszenie gier z PS4 na PC), a następnie dodatkowe usługi, takie jak co-development i remastering gier.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania