PL / EN

Stypendia dla specjalistów – granty UE na relokację dla nowych pracowników w pomorskich firmach

Dziś, 24.05.2021 r. rusza konkurs grantowy Invest in Pomerania, w którym można zdobyć dotację dla nowozatrudnionych pracowników. Zyskać można nawet 10 tys. zł. na jednego pracownika.

 

W konkursie grantowym mogą wystartować mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obszarze Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP), które chcą zatrudnić nowych specjalistów. Chodzi tu o takie branże jak m.in. technologie offshore, technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych czy interaktywne technologie w środowisku informacyjnym.

Konkurs jest odpowiedzią na potrzebę stałego dopływy wysoko wykwalifikowanych pracowników, a branże objęte konkursem są kluczowe dla regionu – mówi Maciej Silarski, kierownik projektu Invest in Pomerania. – Pomorskie jest miejscem atrakcyjnym dla życia i mamy nadzieję, że stypendia będą ważną zachętą dla specjalistów na sprowadzenie się do naszego województwa. W konkursie zyskuje pracodawca, nowy pracownik i oczywiście gospodarka regionu, czyli my – dodaje.

 

Co zatem może zyskać pracownik?

Pracodawca może zyskać dotację w postaci stypendium dla nowozatrudnionego pracownika. Chodzi tu o osoby spoza terenu województwa pomorskiego, które zdecydują się na podjęcie pracy w naszym regionie. Na jednego pracownika można zyskać nawet 10 tys. zł. Pieniądze mogą być przeznaczone czy to na przeprowadzkę, czy to na wynajem mieszkania lub zakup elementów jego wyposażenia. Wsparcie dotyczy pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z działalnością w ramach ISP, którzy zostaną zatrudnieni w ramach umowy o pracę, z minimalnym wynagrodzeniem 6 tys. zł. brutto.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania